Novinky

Kdesi mezi Sluncem a Měsícem zrodí se Příliv!

 

Tak nějak poeticky jsme nazvali článek o nově vzniklém klipu, který se objevil na YouTube 21.9.2017 a od té doby má přes 3000 shlédnutí.

Kapela W.A.F., o které jsme vás informovali již v minulosti, slaví úspěch. Nejen, že kluci dosáhli na Startovači potřebné částky pro vznik jejich prvního debutového alba s názvem Stále neklidní, ale dokonce k němu stihli natočit a vydat i klip. A rozhodně je na co se dívat.
Kamery se nyní ujal Antonín Zerzán, bratr bubeníka Vojtěcha, a uznáváme, že s tímto mladým nadějným talentem rozhodně nešlápli vedle.
Jak by řekli v Top Gearu, uvidíte tam kouř, vodu a chodící lidi. Rozhodně to ale neberte na lehkou váhu. Nechceme fungovat jako spoileři, ale donutit vás, abyste se na něj podívali sami.
Klip vytvořený v okolí Svitav a Orlickoústecka má nádech až romantických dob Karla Hynka Máchy, kdy se v lesích a skalách ozývalo ještě Hynku! Viléme! Jarmilo!. Každopádně pochmurnost tady nehledejte. Kluci se neřítí po vzoru Divokýho Billa jako Lavina, ale boří hráze s Přílivem.
Zda se kapela s hitem prosadí i na pestré hudební scéně je těžké odhadnout, ptáte-li se ale na náš názor, divíme se, proč už není dávno v rádiích nebo na televizních stanicích. Přece jen komerce bylo dost a kluci svým talentem překypují. Dáváme jim palec nahoru.
Zda můžeme  text:

„Kam míří příliv, co unáší nás a nevidí,
že míříme k cíli, za obzor,
kde, neznají nás.“

nazvat metaforou pro vyjádření pocitu a touhy kapely po větším úspěchu, který se jednou musí dostavit, nemůžeme bez vyjádření hochů stoprocentně tvrdit.  Z našeho pohledu se toho ale tahle pětice rozhodně nebojí.

 

Na konci videoklipu si můžete všimnout krátkého posledního rozloučení se kapely se skvělým zvukařem, člověkem a zejména kamarádem, Honzou Svěrákem. Kapela se s ním na svém facebookovém profilu rozloučila slovy:

Děkujeme Ti Honzo za všechno! Dal jsi nám toho neskutečně moc ve všech možných směrech. Budeš nám tu chybět. Teď je ale čas posunout se, jít dál a naplňovat tvůj odkaz se vzpomínkou na Tebe.

Naše srdce jsou s tvojí rodinou  <3 Hlídej to tam seshora!
Adam, Jakub, Martin, Martin, Michal, Vojta
„.

Je vidět, že mají kluci srdce na správném místě a nezapomínají na lidi, kteří stáli při jejich začátcích, což je nutné docenit.
Fandíme českým a slovenským kapelám s velkým srdcem, pořádnými bicími, zpěvem, basou, kytarou a vším, s čím se dá zahrát pořádný rock. Do W.A.F. vkládáme velké naděje, přejeme hodně úspěchu a doufáme, že se Vám (našim čtenářům) brzo budeme moct ozvat s nějakým tím rozhovorem, pokud se s kluky domluvíme.
Jak Vás klip zaujal? Co si o kapele myslíte? A nebo co by vás zajímalo nám napište do komentáře. Budeme rádi za každou chválu i konstruktivní kritiku.

Těšíme se!

 

Štítky: