Rozhovory

Majkl z Provokace bez legrace : „ Hraju na basu, protože je to nejjednodušší nástroj!“

 

Skupina Provokace bez legrace funguje již šestým rokem a za dobu svého trvání stihla nespočet koncertů. Na jednom pódiu si zahrála například s Inseminační stanicí, Zakázaným ovocem nebo Totálním nasazením. Jejich muzika složená z prvků ska, punku a metalu si našla své příznivce a kapela se teď těší velkému zájmu.
Náš první rozhovor jsme proto udělali s jedním ze zakládajících členů, a sice s Majklem Vaníkem, jinak prostě Majklem, který se na oficiálních webových stránkách bandu popsal následovně: „ 24 hodin v jednom dni, 24 piv v jednom sudu. Náhoda?“
O plánech kapely do budoucna, nahrávání jejich, zatím jediného, EP a dalším čtěte níže.

Ahoj Majkle.
Jsi basákem v kapele Provokace bez legrace. Jak jsi se k tomu dostal?

Asi v roce 2000, na kamarádově oslavě narozenin, jsme si s pár kamarádama řekli, jaký by asi bylo se dívat z druhý strany pódia? … Nezaložíme kapelu? Proč ne. Na co budeš hrát? Beru basu, líbí se mi její zvuk a hlavně – je to asi nejjednodušší nástroj (smích).

To už je pěkná doba. Máš spočítáno kolik jste odehráli koncertů?

Přesný číslo bohužel nevím, však samotnýho by mi to taky zajímalo… BZ (Bandzone.cz, pozn. autora) říká kolem 70, ale nejsou tam všechny, takže tipuju kolem 90 – stovečka se nejspíš blíží.

Tak to by chtělo nějakou oslavu, plánujete něco takového?

Pro mě je oslava každej koncert (smích), jelikož nevíme, kdy bude přesně onen 100. Koncík jako oslava kulatin asi neklapne.

Tak hlavně že si hraní užíváš, co plánujete do budoucna? CD, LP, singl s videem?

Všechno, co jsi vyjmenoval, hlavně nějaký slušný nahrávky. jelikož jsme banda lemplů a ještě jsme nebyli schopný se dokopat do studia.”

Tak jedno EP už máte na vašem bandzone.cz , jak a kde probíhalo nahrávání a kdo vám píše texty?

Tyhle nahrávky nám pořídili kamarádi z kapely Dracu Juicy. Splašili si novej mixák a chtěli ho vyzkoušet, sešli jsme se u nás ve zkušebně, dotáhli alkohol a začaly se plodit pokusný nahrávky. Svépomocí jsme natáhli všechny nástroje do mixu, zkusili vyladit hlasitosti a brnkali, jelikož se nahrávalo live a všechny nástoje najednou, bylo to celkem sraní. Songy jsem pak v kompu sestříhal a lehce upravil. Texty skládá hlavně zpěvák a pár jich je ode mě.

Napadne tě nějaké bizardní místo kde jste hráli?

Místo asi ne, většinou jsou to zaplivaný putiky a sály (smích), ale tohle je největší kytara, kterou jsme potkali.” (viz foto)

Díky moc za rozhovor, a ať se daří tobě i Provokaci!

Děkuji/em pěkně a doufám, že se brzo potkáme.

Napsat komentář

Komentář
Jméno
Email
Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.