Novinky

Program Školy rocku

Jak jsme před pár dny slibovali, neseme vám  dnes bližší informace o programu letního festivalu Škola rocku, který připadá na sobotu 10.6.2017 v areálu na Smeťáku v Praze – Uhříněvsi.

Těšit se můžete nejen na studentské kapely, ale překvapivě i na velice známé jméno zejména v okruhu posluchačů českého rapu, Johnyho Machettu, který roku 2013 obdržel Českého slavíka v kategorii hvězda internetu. (Pokud se pamatujete na kauzu ohledně udělení ceny Johnymu místo Řezníka, tak jste v obraze.) Jinak JM vstoupil do paměti internetu také nazpíváním písně Spasitelé s Ondřejem Gregorem Brzobohatým nebo písní Se zblázním.

Dalším neméně známým interpretem, kterého zde budete moci spatřit je zpěvák, který má na svém kontě písně jako Stereotypy nebo duety Zejtra je taky den s Voxelem či novinku Lovesongy s Kateřinou Marií Tichou (Jelen). Mimo jiné vydal 19. května novou desku s názvem Vlasy. Mnohým z vás už jistě došlo, že zde mluvíme o Pokáčovi.

Koho nenalákáme na rap nebo folk-pop, nalákáme určitě na rock.
V tomto ohledu vás potěšíme účastí kapely, jež má na svém kontě na 10 studiových alb a nespočet koncertů. Nemluvíme o nikom jiném než o Totálním nasazení.

V Uhřívněvsi je doma Houpací kůň. Metal-rockový kvartet, který je na scéně již 13 let a na svém kontě má 4 cd. Jejich písně můžete slyšet například na radiu Beat.

Jak krásná může být akustická hudba ví Pražská skupina Pamflet, která se letos představila i na festivalu Žižkovská noc.

A protože festival si za svůj hlavní cíl klade především objevovat a dávat šanci mladým kapelám, vystoupí zde i studentská seskupení, která prošla dlouhou soutěží a nakonec si vybojovala své místo.

Tzv. “divokou kartou” festivalu je pětičlenná skupina hrající rock-funk s názvem Melrose.

3.místo v soutěži obsadila pražská kapela hrající progresivní rock s názvem Michalovy děti.

Na 2.místo se dostala kapela Razz, která vznikla pod krásným zámkem Loučeň a největší úspěch jak u diváků, poroty, tak i u fanoušků na internetu získala mladá Berounská skupina Rocksana.

My pevně věříme, že si z nabízeného programu vyberete to, co je vašim uším nejpříjemnější a festival navštívíte v dobré náladě.

Štítky: